Гаряча лінія 0(800)217-222

Як створити успішну свиноферму

02-12-2020 1663
Як створити успішну свиноферму

Як створити успішну свиноферму, що приносить прибуток — показуємо на прикладі свинокомплексів VITAGRO разом з інтернет-виданням Kurkul.com.

Торік Державна служба статистики оцінила приріст промислової пропозиції свинини у 25,8 тис. т (до 470,7 тис. т). Загалом за цей період на забій направили 4,3 млн голів свиней. Хоча ціна на живець свиней в Україні з 2017 року й тримається на рівні 1,4 €/кг, та ситуація з АЧС суттєво впливає на свинарів — поява вірусу на свинокомплексі може призвести навіть до банкрутства. Тут має втрутитися держава та підтримати виробника, що постраждав від АЧС. Така підтримка стимулюватиме галузь, адже споживання свинини внутрішнього ринку України зараз перевищує виробництво і виробники свинини мають ринок який потребує збільшення продукції.

Також виробники свинини мають великий експортний потенціал. За перший квартал поточного року вітчизняні оператори відправили за кордон 0,62 тис. т свіжої, охолодженої та замороженої свинини на $1,8 млн. Це вдвічі більше, ніж у першому кварталі 2019 р., і виручка від операцій виросла у 2,6 раза. Для порівняння, лідер рейтингу – Іспанія за 2019 рік експортувала свинини на $5,2184 млрд. Як бачимо, рости є куди, і можливості для цього в нас також є.

У сільському господарстві свинарство вважається одним із найприбутковіших напрямів.
Термін реалізації проєктів у свинарстві — приблизно 3–5 років, що є дуже малим показником. На сьогодні місця в цій ніші вистачає всім, оскільки покупці все частіше вибирають охолоджене, а не заморожене м’ясо.

В Асоціації свинарів України підбили підсумки роботи галузі за 9 місяців 2020 року та стверджують, що вітчизняне свинарство відновлюється. Промислове поголів’я свиней в Україні зросло на 3,1% до рівня минулого року й досягло 3,55 млн голів. Це зростання зафіксовано попри зменшення на початку року чисельності маточного поголів’я.

Відродження вітчизняного свинарства можливе лише за умови впровадження професійних рішень та використання досвіду світових лідерів галузі. Саме ці чинники й забезпечують успіх свинокомплексам групи компаній VITAGRO.