Свинарство

У липні 2010 р. були завезені перші поросята на свиноферму-репродуктор, побудовану в селі Свіршківці Чемеровецького району Хмельницької області. Станом на сьогодні згідно з рейтингом свиногосподарств, група компаній VITAGRO посідає 10-у сходинку серед ТОП-50 лідерів вітчизняної свинарської галузі України.

Загальне поголів'я свиноматок на підприємстві - 5300 голів, поголів'я свиней всіх статевовікових груп близько 80 000. Уже до кінця поточного року планується збільшення до 7,5 тис. свиноматок, і понад 100 тис. загального поголів‘я.

Тварини свинокомплексів VITAGRO представлені на 90% данською генетикою — використовуються породи великої білої свині та йоркшир-ландрас. Це двох породний гібрид, що покривається термінальним хряком породи Дюрок, що в результаті дає трьох породний гібрид, який показує чудові результати в таких показниках, як приріст ваги, конверсія корму, якість м’яса.

Система утримання на свинокомплексах повністю автоматизована, підтримуються оптимальні показники вентиляції та необхідний мікроклімат залежно від віку тварин. Годівля також автоматизована — корм накопичується в кормушках із дозатором, де регулюється подача корму залежно від цеху.

Для забезпечення власних потреб у комбікормах в 2014 році у Городоцькому районі Хмельницької області побудовано завод з виробництва комбікормів. В 2015 році введено в експлуатацію першу чергу елеватора для якісного зберігання сировини для виробництва кормів.

 У стратегічних планах — повна вертикальна інтеграція виробництва. Фінальний етап розвитку свинарського напряму — м’ясопереробне підприємство. Для реалізації стратегії найближчим часом розвиватимемо племінний напрям, будуватимуться нові свинокомплекси та збільшуватиметься поголів’я свиноматок.